Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları tarım bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Boyalılar köyünde şap hastalığı sona erdi
Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Boyalılar köyünde 4 Temmuz'da büyükbaş hayvanlarda 'Asia 1' tipi şap hastalığı teşhis edilmesi üzerine alınan karantina tedbirleri kaldırıldı.

Manisa'nın Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce alınan idari ve fenni tedbirler neticesinde Boyalılar köyünde iki işletmede teşhis edilen hastalık, diğer işletmelere bulaşmadan söndürüldü. Bunun üzerine, hayvan ve hayvan maddeleri hareketleri serbest bırakıldı.

Köyde hastalığa yedi sığırın yakalandığı ve tedavi edildiği, hastalığa yakalanmayan hayvanların ise koruyucu olarak aşılandığı bildirildi. 27 Ağustos tarihi itibarı ile karantina tedbirleri kaldırıldığı için Seğirdim, Kızlaralanı, Yenidoğan, Çoruk, Ulupınar, Şehitler, Topluca, Hacıosmanlar, Kavakalan, Akçaalan, Karayağcı, Akçeşme, Sarıçalı, Pınarcık ve Moralılar köylerinde hayvan ve hayvan maddeleri hareketlerinin serbest bırakıldığı aktarıldı.

        Öte yandan resmi veteriner hekimlerince Boyalılar köyünde hayvanların hastalık yönünden taranması esnasında köye belgesiz hayvan getirdiği ve aldığı hayvanları yasal süresi içinde bildirimde bulunmadığı tespit edilen bir şahsa bin 307 TL, sattığı hayvanları süresi içinde bildirimde bulunmadığı tespit edilen bir diğer şahsa ise 593 TL idari para cezası uygulandığı açıklandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı