Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları üretim abelya ağacı fidanı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Bu Kurban’da angus yok kıvırcık fiyatı 1000 lira
İstanbul’a girmesine izin verilen küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklar, yetiştiricileri tarafından satış ve kesim yerlerine getirilmeye başlandı.
İstanbul’daki kurban pazarlarında küçükbaş kurbanlar 500 ile 1000 TL, büyükbaşlar ise 3 ile 10 bin TL arasındaki fiyatlardan satılmaya başlandı. Kurban fiyatları kurbanlık hayvanın kilosuna göre daha yüksek fiyatlara da çıkabiliyor.
Yem ve saman fiyatlarında meydana gelen artıştan sonra besicilerin kurbanlıklarını elden çıkarmak istemesi nedeniyle kurban fiyatlarının bu yıl yüzde 10 düşük olduğu ifade ediliyor. Kurban satış yerlerinin yanısıra büyük zincir marketler de kurbanlık hayvan satışı yapıyor.

Kurbanlıkta sıkıntı kalmadı
Geçen yıl kurbanlık hayvan sayısının yetersiz olması nedeniyle ithal edilen anguslar bu yıl satış yerlerinde yok. Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkan Yardımcısı Karabulut, “Bu yıl yerli kurbanlık temini konusunda hiçbir sıkıntı kalmadı. Geçtiğimiz yılın aksine bu yıl kurbanlık pazarlarında, zaten tercih de edilmeyen ithal anguslar olmayacak” dedi.

Veterinerler işbaşında
Veteriner hekim, veteriner teknisyen ve zabıtadan oluşan ekipler, bütün ilçelerdeki kurban satış ve kesim yerlerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için bayram boyunca görev yapacak. Ayrıca, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü de muhtemel şikayetlere cevap vermek için bir nöbetçi ekip bulundurulacak.

HABER KAYNAĞI


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı