Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Bursa Tarım Müdürü Piral: Hayvancılıkta profesyonelleşme şart
Tarım İl Müdürü Kasım Piral, tarımsal faaliyetler arasında hayvancılığın önemli bir geçim kaynağı olduğunu belirterek, artık hayvancılıkta kurumsallaşma ve profesyonelleşme olması gerektiğini söyledi.

Tarım İl Müdürü Kasım Piral’ı ağırlayan TÜMSİAD Yönetim Kurulu üyeleri karşılıklı işbirliği için fikir alışverişinde bulundular. Ziyarette konuşan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, Bursa’nın üzerine yapışıp kalmış olan sanayi şehri tanımlamasından bir an önce kurtulması gerektiğini belirterek, başta tarım olmak üzere diğer sektörlerde de Bursa’nın daha aktif olması gerektiğini söyledi. Balabanoğlu, tarımsal alandaki kalkınmanın bilinçli üreticiyle gerçekleşeceğini, her işte olduğu gibi tarımda da konunun ehli olan kişilerin üretim yapması gerektiğini belirtti. Balabanoğlu, tarımda kooperatifleşmenin şart olduğunu kaydederek, tarımsal kalkınmanın böyle gerçekleşeceğini ifade etti.

Bursa’daki hayvancılık faaliyetleri hakkında bilgi veren Tarım İl Müdürü Kasım Piral da Bursa’da büyükbaş hayvanda 160 bin, küçükbaşta 330 bin, tavukta 10 milyon, arıcılıkta ise 55 bin kovanın olduğunu söyledi. Piral, 55 bin kovan ile arıcılığın tarımsal faaliyetler arasında önemli bir geçim kaynağı olduğunu kaydetti. Piral şunları söyledi: "Hayvancılıkta kurumsallaşma ve profesyonelleşme olması gerekiyor. Profesyonellikle birlikte gelişecek bu sektörde, kişiler ve firmalar geleceği daha iyi görebilir, yatırımlarını duruma göre yönlendirebilir ve üretim kapasitelerine şekil verebilirler.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,