Öne Çıkanlar jakaranda fidanı bakan yardımcısı akif özkaldı lavanta fındık fiyatları arttı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

“Doğudan Batıya Kurbanlık Sevkiyatı İçin Kurul Raporu Şart“
 Malatya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, yaklaşan KurbanBayramı öncesi sevkıyatı yapılacak olan hayvanlar için aşılarının yapılması ve veteriner sağlık kurulu raporunun olması şartının arandığını söyledi.

Hamit Aygül, yaptığı açıklamada, Bayram öncesi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nden batıya çok önemli düzeyde hayvan sevkiyatı olduğunu belirtti. Özellikle 'hastalıktan ari bölge' ilan edilen Trakya Bölgesi'ne hayvan sevkıyatında bazı şartların arandığını anımsatan Aygül, yetiştiricilerin şap hastalığına karşı en az 15 gün önceden aşı yaptırmaları, ayrıca veteriner sağlık raporu almaları gerektiği anlattı. Sadece özel şartları yerine getiren üreticilerin hayvanlarının girişine izin verildiğini vurgulayan Aygül, "Yaklaşan KurbanBayramı nedeniyle ülke genelinde ve ilimizde hayvan hareketleri artmakta, özellikle Doğu ve Güneydoğu illerinden, ilimize önemli miktarda hayvan sevki olmaktadır. İlimizden de diğer illere hayvan sevkıyatı başlamıştır. Aşıları yapılmamış, kulak küpeleri takılmamış küçükbaş ve büyükbaş hayvanların il dışına çıkışları için veteriner sağlık raporu tanzim edilmeyeceğinden yetiştiricilerimizin hayvanlarını şap hastalığına karşı en az 15 gün önceden aşılatmaları, ayrıca veteriner sağlık raporsuz hayvan sevk eden hayvan sahipleri ve şoförlere ağır para cezası uygulanacak." diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi