Öne Çıkanlar yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı abelya ağacı fidanı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

DOHAYKO’dan Gül, Erdoğan Ve Kılıçdaroğlu’na Mektup: Hayvan Vahşeti TCK Kapsamına Alınsın
ANKARA (ANKA) - Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO), hayvan yönelik suçların Türk Ceza Kanunu kapsamına alınmasını istedi.

DOHAYKO, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez bir mektup gönderdi. Hayvan katliamı ve vahşetine ilişkin resimlerin de yeraldığı mektupta, bir resme atıfta bulunarak, “Köpeğin derisini yüzdüler, gözünü çıkardılar. Bu vahşeti kim durduracak? Hayvanları Koruma Kanunu 'Kabahatler Kanunu' kapsamında olması nedeniyle nedenle karakol ve savcılıkların yetki alanlarının dışında olduğu için işkence ile öldürülen hayvan için şikayet kabul edilmedi" denildi.

Mektupta şu görüşlere yer verildi:
“Bu çaresiz hayvanlara uygulanan bu işkenceler üzerinden devlet daha ne kadar ‘idari para cezası adi altında gelir temin etmeye’ devam edecek? Hayvanları Koruma Kanunu ne zaman Türk Ceza Kanunu kapsamına alınacak? Diyanet İşleri Başkanlığı ne zaman dinin sadece şekli yönünü anlatmaktan vazgeçip, İslam Dininin ‘Hayvanların korunmasına ilişkin’ hükümlerini topluma anlatarak, yüreğinde merhamet ve acıma duygusu taşıyan bir toplum oluşması için üzerine düşeni yapacak? Toplumunun yüzde 99’u Müslüman olan bu ülkenin dört bir yanında her gün böyle sayısız vahşete daha ne kadar tanık olacağız?”

Mektupta, hayvanlara yönelik suçların bir an önce TCK kapsamına alınması istendi. (ANKA)
(HF/ORH)Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,