Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Eker: Kurbanlık konusunda bir sıkıntı yok
Türkiye’deki büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığının giderek artış gösterdiğini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, önümüzdeki Kurban Bayramı’nda ise bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

Malatya programını bir tavuk kesim işletmesini ziyaret ederek tamamlayan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, “Hayvan varlığımızda artış var. Küçükbaş hayvan varlığı yaklaşık 33 milyona çıktı. Büyükbaş hayvan varlığı da 12.5 milyona çıktı. Bunu TÜİK söylüyor. Ben TÜİK’in rakamlarını söylüyorum. Başka bir şey söylemiyorum” diye konuştu.

Artan hayvan varlığı sayısına karşın Kurban Bayramı’nda sıkıntı yaşanıp yaşanmayacağı ile ilgili soruya ise Bakan Eker, “Kurban Bayramı’nda aslında biz hiçbir sene bir sıkıntı yaşamadık. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan ithalatının sebebi, hayvan varlığındaki azalma değil, hayvan hastalıkları ile mücadele ediyoruz. Trakya Bölgesi’ne geçiş olmasın, yani kontrollü geçiş yapıyoruz. Buradan oraya nakillerle hastalık bulaşmasın diye, oradaki tüketicide mağdur olmasın diye sadece piyasa düzenleme maksadıyla bir miktar Kurban Bayramı’nda hayvan ithalatına izin veriyorduk. Diğer bölgelerde Kurban Bayramı7nda geçen yıllarda da ihtiyaç olmadı. Bu yılda da beklemiyoruz, yeteri kadar kurbanlığımız ve hayvan varlığımız var” şeklinde konuştu.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı