Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları tarım bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Et ve süt tesislerinin AB'ye göre üretim yapmaları istendi
17 Aralık 2011 tarihinde yürürlüğü giren ‘Et ve Süt Ürünleri Kayıt ve Onay İşlemleri’ Yönetmeliği konulu toplantı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda geniş bir katılımla gerçekleşti.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, daha iyiyi, daha kaliteliyi ve daha sağlıklı olanı vatandaşa sunma çabasında olduklarını söyledi. Arap, “Bizler bağlı olduğumuz Tarım Bakanlığı'nın kanun ve yönetmeliklerini uygulamak için görevlendirildik. ‘Tarladan Çatala’ adlı projemizle üretilen her ürünün üretiminden insanlara ulaşmasına kadar, ürünlerin toplanması, işlenmesi, saklanması ve ulaştırılması gibi işlemlerde uyulması gereken kurallar var. Bu münasebetle bakanlığımızın çıkarmış olduğu yönetmelikle, işletmeler, gıda ürünlerinin tüketiciye ulaştırılmasında söz konusu kurallara riayet edeceklerdir.” dedi.

Toplantıda konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu da AB’ye talip olmanın bir takım sorumlulukları bulunduğunu söyledi. Balkanlıoğlu, “Bu sorumluluklardan ve yapmamız gerekenlerden bazıları Avrupa standartlarına uymaktır. Bu standartlar için bakanlıklar taramadan geçirildi. Sonra da Avrupa standartlarına uyum planları yapıldı. Bu planlar Türkiye’yi daha ileriye götürüyor. İhracatımız artıyor, hizmet kalitemiz artıyor. Şu anda birçok ülkeyle yarışır durumdayız.” dedi.

Balkanlıoğlu, kontrollerin artırılarak mükemmeli yakalamayı ve böylece kaliteli, sağlıklı ve güvenilir ürünler üretilmesi için yaptırımlar olacağını hatırlattı. Balkanlıoğlu, yönetmelikle ilgili yaşanabilecek aksaklıklarda üreticilerin ve işletmelerin yanında olacaklarını kaydetti. Yapılan bilgilendirme toplantısında, üreticiler ve gıda işletmecileri kafalarına takılan soruları sorarak ve sorunlarını dile getirdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı