Öne Çıkanlar palmiye yetiştiriciliği ayçiçeği zararlıları ceviz bahçesi makam aracı kuraklık

Bu haber kez okundu.

Fiskobirlik Genel Müdürü Sargın, alacaklı üreticilerden sabır istedi
Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (Fiskobirlik) Genel Müdürü Mehmet Sargın, birlikten alacaklı olan üreticilerden bu noktada biraz daha sabırlı olmalarını istedi.
Mehmet Sargın yaptığı açıklamada, göreve geldiklerinde 104 milyon lira olan ürün borcunun bugün itibariyle 37 milyon liraya indirildiğini söyledi. Üreticiye olan borç miktarında ciddi anlamda azalma yaşandığını vurgulayan Sargın, yine özel bir bankaya olan borcun bitirildiğini, 6111 sayılı yasa kapsamında TMO’ya olan borçlar ile vergi ve sigorta borçlarının yapılandırıldığını vurguladı. Sargın, şöyle konuştu: "Tabi hepsini bir denge içerisinde ödemeye çalışacağız. Üreticilerimize mesajımız bugüne kadar sabrettiler, iyi niyetimizi görerek mutlaka sabırlı davrandılar. Bundan sonraki süreçte de biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Kendilerine olan borcumuzu mümkün olan en kısa süre içerisinde ödeyeceğimizin sözünü veriyoruz. Üretici borçlarının ödenmesiyle ilgili bir tarih verebilmek mümkün değil. Çünkü kazancınızı net olarak göremiyorsunuz. Borcunuz belli ama önünüzdeki işlemlerden ede edeceğiniz kazancı net olarak göremiyorsunuz. Dolayısıyla biz önümüzdeki aydan itibaren gerek aynı gerekse de nakti ödemelerle üreticiye olan borçlarımızı ödemeye çalışacağız. Ama bunu şu tarihi itibariyle bitiririz demek çok kolay değil."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,