Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

“Havacılık Hizmetlerinde Grev Yasağı Kabul Edilemez”
DİSK Yönetim Kurulu’ndan yapılan açıklamada Hava-İş Sendikası’nın sürdürdüğü ve 14 bin çalışanı ilgilendiren 23. dönem toplu iş sözleşmesinin fiilen bloke edildiği bir evrede AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün devreye girerek, havacılık işkolunda grev yasağı getirilmesi için Meclis'e sunduğu kanun teklifinin, TBMM İçişleri Komisyonu’nda görüşülerek kabul edildiğine dikkat çekildi.
Kabul edilen “Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi”yle birlikte söz konusu teklif yasalaştığına vurgu yapan DİSK, Anayasa ve uluslararası sözleşmelere rağmen havacılık hizmetlerinin tümüne grev yasağı getirilmiş olduğunun altını çizdi.

-“BÜTÜN BİR İŞÇİ SINIFININ TESLİM ALINMASI HEDEFLENİYOR”-

DİSK Yönetim Kurulu’nun yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“İşçilerin insanca çalışma ve insanca yaşama hakkına karşı işverenlerin ‘kölelik düzeni’ne uzanan yolda dikensiz gül bahçesi yaratmak için Anayasa’yı ve uluslararası sözleşmeleri çiğnemekten çekinmeyen AKP, sendikal harekete karşı bir darbe niteliği taşıyan bu adımla sadece havacılık işkolunda çalışanların değil, bütün bir işçi sınıfının teslim alınmasını hedeflediğini de göstermiştir. AKP bir yandan THY’de kadrolaşmakta, diğer taraftan da geçici işçilik ve taşeronlaştırma yoluyla esnek çalışma standartlarını uygulamaya çalışarak, ilkel kölelik sistemini dayatmaktadır. İşçi sınıfımızın her zamankinden daha fazla birlik ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bu zorlu dönemeçte DİSK mücadelenin yükseltilmesi inancıyla, havacılık sektöründe çalışan emekçilerin ve onların örgütü Hava-İş Sendikası’nın mücadelesinin yanında ve omuz omuza olacaktır.


ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı