Öne Çıkanlar çit mazı fidanı dikimi teknoloji tarım ve orman bakanı Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba özel sektör teşvikleri

Bu haber kez okundu.

Hayvan Islahı Amaçlı İl Ve Merkez Birliklerinin Genel Kurulları Yeniden Yapılandırılacak
ANKARA (ANKA) - Hayvan ıslahı amaçlı il ve merkez birliklerinin genel kurullarında yeniden yapılandırmaya gidiliyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Islah Amaçlı Hayvan Yetiştirici Birliklerinin Kurulması Ve Hizmetleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre iki dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan üye, takip eden dönemde yeniden başkanlığa seçilemeyecek genel kurulun görevlerini belirleyen 12. maddede değişiklik yapıldı. Merkez Birliği Genel Kuruluna iştirak etmek üzere üye birliklerden seçilecek asıl üyeler arasından asıl üye sayısı 500'e kadar olanlardan 6 delege; asıl üye sayısı 501-bin arası olanlardan 7 delege; asıl üye sayısı bin 1-5 bin arası olanlardan 8 delege; asıl üye sayısı 5 bin 1 ve üzeri olanlardan 8 delegeye ek olarak her bin asıl üyeye karşılık 1 delege ve aynı sayıda yedek delege seçilecek.

Mevcut uygulamada, Merkez Birliği Genel Kuruluna iki kişiden az olmamak üzere ve üye sayısının 25’te biri ile 200’de biri arası merkez birliğince belirlenecek oranda asıl temsilci seçiliyordu. Asıl temsilci sayısının yüzde 50’si kadar da yedek temsilci seçimi yapılıyordu.
Aynı Yönetmeliğin toplantıya başlama ile ilgili 17. maddesinde de değişikliğe gidildi. Buna göre toplantı açılıp gündem maddelerinin görüşülmesine başlandıktan sonra herhangi bir sebeple toplantının devamına imkan görülmemesi veya Divanın çekilmesi halinde; gündemi tamamlamak üzere Genel Kurulda ibra maddesi görüşülmemişse Yönetim Kurulu, görüşülmüşse Bakanlık, Merkez Birliği veya yetkili mahkemece atanacak Yönetici Kurul (Kayyum) tarafından yapılacak çağrı üzerine Genel Kurul yeniden toplanacak. Bu konudaki çağrı ile ilgili olarak 16. madde uygulanacak. Mevcut düzenlemede “çağırma şekli ve düzenle ilgili” 16. madde uygulanacak. Daha önce “hazır bulunanlar listesi” başlıklı 18 madde uygulanıyordu.

Denetleme Kurulu’nun çalışma düzeni ve görevlerini düzenleyen maddede yapılan değişiklikle daha önce 4 ayda bir yapılan ara denetim 3 ayda bir yapılacak. Denetleme Kurulu Üyeleri haber vermeksizin birlik veznesini denetlemek, inceleme sonuçları olumsuz çıktığı takdirde düzenlenecek raporun birer örneğini Yönetim Kurulu Başkanına verecek.

Bu Yönetmeliğe göre kuruluş belgelerini uyarlamak için il birlikleri 31 Aralık 2011 tarihine kadar, merkez birlikleri ise 31 Nisan 2012 tarihine kadar “Genel Kurul’un Görevleri” başlıklı 12. maddede yapılan değişikliklere uygun olarak Genel Kurullarını yapmak zorunda olacak. Yönetmelik bugünden itibaren yürürlüğe girecek.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,