Öne Çıkanlar mikado kayısı muğlada yağmur chicago borsası ayçiçeği çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Hayvancılık en kritik günlerini yaşıyor
TÜSEDAD Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Yıldız, son günlerde yem ve süt sektöründe yaşanan ciddi sıkıntılara yönelik yazılı açıklama yaptı. Türkiye’de hayvancılığın bugün en zor ve kritik günlerin içerisinden geçtiğini belirten Yıldız, “Tedbir alınmadığı zaman 2013 yılı sektör adına hızlı çöküşün başlangıcı olacaktır” dedi.

“ÇÖZÜM, SÜT ÜRETİCİSİNE ÜRETTİĞİ ÜRÜNÜN HAKKINI VERMEKTEN GEÇMEKTEDİR”

Üreticinin 1 litre sütünü satınca 1.5 kg yem alabilmesi gerektiğini belirten Yıldız, şunları kaydetti: “Yem hammadde rayiç bedellerini bu formülde yerine koyduğumuzda 1 lt süt = 1,2 TL olmalıdır. Aksi ve gecikmiş olmak ülke hayvancılığımızın sonu anlamına gelmektedir.

Bir başka önemli hususta Ziraat Bankasının vermiş olduğu kredilerin geri ödemelerinin 2013 yılı itibariyle başlayacak olmasıdır. Yem hammadde fiyatlarının yüzde 100lerin üzerinde arttığı ve 10 aydır sabit olan 80 kuruşluk süt taban fiyatı ile üreticinin bu borçlarının ödeyebilmesi mümkün değildir. Borçların yeniden yapılandırılması hususuna da Ziraat Bankamızın dikkatini çekmeyi görev sayıyoruz.

ANKA Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı