Öne Çıkanlar mikado kayısı fakıbaba tarım eğitim abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Hınıs'ta 7 Gün 24 Saat Veteriner Hekim Hizmeti Verilecek
Erzurum'un Hınıs ilçesinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hayvan sevklerinde yetiştiriciler için mesai dışında ve hafta sonlarında nöbetçi veteriner hekim uygulaması başlatıldı. Yetiştiriciler, 7 gün 24 saat nöbetçi veteriner hekimlerin telefonuna ilçe müdürlüğü hizmet binası giriş kapısına asılan listeden ulaşabilecek. Bu uygulamayla yetiştiricilerin hayvan; hayvansal ürünler ve arı kolonisi sevklerinde sıkıntı yaşamaması amaçlanıyor.

Hınıs Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Hayta, yetiştiricilere, köy ve mahalle muhtarları ile kolluk kuvvetlerine 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu uygulamaları konusunda eğitim verildiğini söyledi.

Çiftçilere gece gündüz hizmet vermenin heyecan ve mutluluğunu yaşadıklarının altını çizen Hayta, "Artık ilçe çiftçimiz hayvanları rahatsızlandığında nöbetçi veteriner hekimler vasıtasıyla sıkıntı çekmeyecek. 7 gün 24 saat nöbetçi veteriner hekimler görev başında olacak. Bunların yanında ilçe müdürlüğüne her gelen çiftçiye danışma masasında dilekçesini yazma dahil hizmet veriyoruz. Artık 'Git çarşıya, dilekçeni yazdır, yaz gel' anlayışı sone erdi." dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı