Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

İstanbul'a kurbanlık girişi 21 Ekim'de
İSTANBUL (CİHAN)- İstanbul Valiliği İl Kurban Hizmetleri Komisyonu, İstanbul Vali Yardımcısı Mustafa Güran başkanlığında valilik binasında toplandı. Toplantı sonucunda bayram öncesi ve bayram süresinde yapılacaklar hakkında kararlar alındı.

Alınan kararlar özetle şu şekilde: Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nün 2010/07 sayılı genelge ile bildirilen şartları taşımayan kurbanlık hayvanların Avrupa yakasına geçmesine müsaade edilmeyecek. İstanbul'a kurbanlık hayvan girişleri 21 Ekim 2011 tarihinde başlayacak. Kentin giriş noktalarında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl-İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri elemanlarınca denetim ve kontrollerin yapılması ve özellikleri belgelerine uymayan şevkler ile raporsuz şevkler hakkında gerekli yasal işlemlerin uygulanacak.

Denetimler tüm kurum ve kuruluşlar tarafından sistematik olarak yol kontrolü ve kurbanlık hayvan satış ve kesim yerlerinin denetimleri şeklinde ayrı ayrı değerlendirilecek. 06 Ekim 2011 ve 11 Kasım 2011 tarihleri arasında ilçelerde il ve ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerince oluşturulacak ekipler tarafından, sorumluluk alanları içinde bulunan kolluk kuvvetleri ve zabıta ekipleri ile birlikte nöbet tutularak hayvan hareketlerinin belge kontrolü yapılacak. Trakya bölgesinin şap hastalığından olumsuz etkilenmemesi amacıyla, Trakya Bölgesi illerinden İstanbul ile Anadolu yakasına getirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan Kurban bayramında satılmayanların geri dönüşlerinin engellenerek doğrudan en yakın mezbahada kesilmesi sağlanacak.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,