Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

İthal kurbanlıklarda seç, beğen, al yöntemi
 Et ve Balık Kurumu tarafından ithal edilen kurbanlık büyükbaş hayvanlar, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki Türkgeldi Tarım İşletmesine getirildi.
Et ve Balık Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Kaya, şuana kadar bin 260 ithal kurbanlık büyükbaş hayvanın Lüleburgaz'a getirildiğini ve yarından itibaren satışa sunulacağını söyledi.
İlçeye toplam 3 seferde 12 bin ithal büyükbaş kurbanlığın geleceğini ifade eden Kaya, bayram sonuna kadar satışların süreceğini ifade etti.
Kaya, Avustralya, Brezilya ve Meksika'dan üç gemi ile Türkiye'ye toplam 15-16 bin civarında büyükbaş getirileceğini belirtti.
Geçen yıl kurbanlıkları kilo ile sattıklarını ancak bunun bazı sorunlara neden olduğunu anlatan Kaya, bu yıl o yöntemi kaldırdıklarını söyledi. Kaya, seç, beğen, al yöntemi ile tek hayvan alan 4 bin 500 lira artı KDV, 10 adet ve üzeri hayvan alanlar ise 4 bin 250 lira artı KDV ödeyeceğini belirtti.

T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,