Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda Domuz vebası

Bu haber kez okundu.

İzmir Kurban Bayramı'na Hazırlanıyor
 İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi için tedbirler aldı. İl Kurban Hizmetleri Komisyonu, üç satış ve 39 kesim ile 26 satış ve kesim yeri belirledi. Kesim alanlarının 29'u Büyükşehir Belediyesi'ne ait. Balçova, Bayraklı, Çiğli, Gaziemir, Karabağlar, Karşıyaka ve Konak ilçelerinde 16 noktada 29 kesim alanı oluşturan belediye, buralara beton döküyor ve asfaltlıyor. Hijyenik şartlarda ve sağlıklı kesim yapılabilmesi için çadır, su ve hava tesisatlarıyla seyyar tuvaletler kuruluyor. Ayrıca haşere ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmalarının da hem satış hem de kesim yerlerinde, Bayram süresince ve sonra da devam edeceği bildirildi.

İzmir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Tarım Müdürlüğü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve Diyanet Vakfı temsilcilerinden oluşan İl Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen kurallara göre vatandaşlar, çevre temizliğine ve sağlık şartlarına uymak kaydıyla kendi bağ veya bahçelerinde kurban kesebilecek. Cadde, sokak, apartman aralığı, park, otopark, yol ve otoyol kenarları, spor ve çocuk Oyun alanları gibi yerlerde kesim yapılmayacak. Belirlenen yerler dışında kurban kesen, kurban atıklarını sokağa ve kamuya ait alanlara atanlara, Kabahatler Kanunu'na göre zabıta tarafından 70 lira para cezası uygulanacak. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri de şehir genelinde uygunsuz kurban kesimlerini önlemek için denetim yapacak. Belediyenin 16 noktada kurduğu 29 kesim çadırında ve bölgesinde zabıta ekipleri bulunacak. Ayrıca metropol ilçelerdeki kesim ve satış yerlerinde, ilçe belediye zabıtalarına ek personelle destek verilecek. Büyükbaş hayvan için birinci gün 165, ikinci ve diğer günlerde 140 lira, küçükbaşlar için birinci gün 45, diğer günlerde 35 lira kesim ücreti alınacak.

Kesim yerlerinde, izdihamı önlemek için randevu sistemi uygulanacak. Önceden eğitim verilen kasapların, kesim karşılığında makbuz verip vermediği takip edilecek. Kesim ücretleri, çadırların bulunduğu yerlerde halkın rahatlıkla görebileceği yerlere asılacak. Ehliyetsiz kasaplara izin verilmeyecek. Belgeli kasap ve kasap yardımcıları, tanıtıcı kimlik kartı takacak. Kesimden sonra atıkların toplanarak bertaraf edilmesi sağlanacak. Kesim ve satış noktaları, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte edilecek. Atıklar, en kısa sürede ilçe belediye ekipleri tarafından toplanarak Harmandalı Çöp Toplama Alanı'na nakledilip uygun şekilde bertaraf edilecek. Alanlarda ilçe belediyeleri tarafından yeterli sayıda kapalı çöp konteyneri bulundurulacak. Çadırlar ve tesisatın korunması, hırsızlık ve kapkaç gibi olumsuzluklarla karşılaşılmaması için gerekli emniyet tedbirleri de alınacak.

İzmir İL KURBAN HİZMETLERİ KOMİSYONU TARAFINDAN BELİRLENEN SATIŞ VE KESİM YERLERİ

Balçova

Satış ve kesim: Eski Çeşme yolu Flora Çiçekçilik yanı, Üçkuyular İskelesi karşısı (İnciraltı Marina tarafı).

Kesim: Eski Çeşme yolu Flora Çiçekçilik yanı (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iki tane), Üçkuyular İskelesi karşısı (İnciraltı Marina tarafı - İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tane), Uğur Camisi bahçesi, Merkez Kur'ân Kursu bahçesi.

BAYRAKLI Satış ve kesim: Cengizhan Mahallesi Rekreasyon Alanı, Refik Şevket İnce Mahallesi Hüran İlköğretim Okulu karşısı.

Kesim: Yamanlar Pazaryeri, Manavkuyu Çamkıran Pazaryeri, Yeni Girne Pazaryeri, Özkanlar Pazaryeri, Cengizhan Mahallesi Rekreasyon Alanı (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iki tane).

Bornova

Satış ve kesim: Egemenlik Mahallesi 6106 Sokak (Dökümcüler Sitesi Yanı, Işıkkent). Kesim: Atatürk Mahallesi Kapalı Pazaryeri, Çamdibi eski geçici pazaryeri.

Buca Satış ve kesim: Kaynaklar Olduruk mevkisi Tansaş Et Entegre Tesisleri yanı

Satış: Adakçılar Sitesi, Kaynaklar Merkez Mahallesi, Kaynaklar Cumhuriyet Mahallesi.

Kesim: Günay Şanlı 132 Sokak No: 6, Turan Yazgan 222 Sokak, Tüker Oto Yıkama M. Akif Caddesi No: 99, 06 Best Oto Yıkama 272 Sokak No: 177/1, Numune Kasap 132 Sokak No: 1, Elmas Oto Yıkama Koşu Yolu Caddesi No: 16, İbocan Oto Yıkama Aydın Hat Boyu Caddesi No: 103/A, Töker Oto Halı Yıkama.

ÇİĞLİ Satış ve kesim: Organize yolu üzeri, Tariş iplik depolarının olduğu yer (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin üç tane).

Kesim yerleri: Evka2 Pazaryeri, Evka5 Pazaryeri, Egekent Pazaryeri, İstasyonaltı Pazaryeri, Sasalı eski mezbahası, Harmandalı beldesi Cumhuriyet Mahallesi Mimar Sinan Caddesi (Muhtarlık arkası).

GAZİEMİR

Satış ve kesim: Beyazevler Mahallesi 371 Sokak No: 107, Beyazevler Mahallesi 250 ada 5 parsel, Beyazevler Mahallesi 1760 ada 1, 2 ve 3 parsel, Sarnıç beldesi 1203/1 Sokak, Beyazevler Mahallesi 368 Sokak, Aktepe Mahallesi 2056 ada 2 ve 3 parsel, Aktepe Mahallesi 2059 ada, Aktepe Mahallesi Hoyran Spor Kulübü, Aktepe Mahallesi 2046 ada 1 parsel, GİM Hayvancılık Ltd., Gazi Mahallesi 101 ada 1 parsel, Irmak Mahallesi damlacık Mevkisi, Tesko Kipa Gaziemir AVM.

Kesim: Aktepe Mahallesi Pazaryeri (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iki tane), Sevgi Mahallesi Pazaryeri (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tane), Irmak Mahallesi Pazaryeri (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tane), Beyazevler Mahallesi 368 Sokak (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tane), Beyazevler Mahallesi 1760 ada 1, 2 ve 3 parsel (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tane).

GÜZELBAHÇE Satış ve kesim: Yalı Mahallesi Semt Pazaryeri, Atatürk Mahallesi otobüs son durağı.

KARŞIYAKA

Satış: Örnekköy Mezarlığı'nın alt kısmı (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iki tane).

Kesim: Şemikler Pazaryeri, Cumhuriyet Pazaryeri, Esin Sitesi Pazaryeri, Elit Sitesi Pazaryeri, Çok Katlı Pazaryeri, oto yıkama alanı.

NARLIDERE Kesim: Çamtepe Mahallesi Canlar Sokak No: 17, Belediye Pazaryeri.

KARABAĞLAR Satış ve kesim: Uzundere Mahallesi. Kesim: Kestanepazarı Hatay Kur'ân Kursu bahçesi, Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bahçesi, Yeşilyurt Pazaryeri (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iki tane), Evliyazade Akkuş Erkek Kur'ân Kursu, Kooperatif Evleri Pazaryeri (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tane), Eskiizmir Pazaryeri, Uzundere Mahallesi 208, 210, 211, 814, 950, 951 ve 106 parsel (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin üç tane).

KONAK Satış ve kesim: Halkapınar Mahallesi 1201/8 ile 1443 sokaklar arası, Kocakapı Mahallesi Yeşildere semti boş arsalar (Eski Bitpazarı).

Kesim: Hatay Pazaryeri (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iki tane), eski Bitpazarı Yeşildere (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dört tane), Halkapınar Mahallesi Hayvan Hastanesi karşısı (İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir tane).

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,