Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Konya Ereğli, AB standartlarında süt üretim üssü olacak
Son yıllarda Avrupa Birliği (AB) standartlarında kurulan işletmelerle hayvancılık yapılan Konya Ereğli'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesindeki Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından hibe destekleri verilmeye başlandı.

Konya Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğü kırsal kalkınma uzmanları Mustafa Mangır ve Bülent Pehlivan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven’i ziyaret etti. Uzmanlar, Ereğli'de kurulan modern, standartlara uygun hayvancılık işletmelerinin son yıllarda kurulması ve artmasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. İlçede, büyükbaş ve küçükbaş olmak üzere 6 işletmeye 13 milyon TL civarında hibe desteği verildiğini ifade eden uzmanlar, gerekli çalışmaların sürdürüldüğünü söylediler.

        Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven de Ereğli’nin yıllardan beri başta süt hayvancılığı olmak üzere önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Özgüven, son yıllarda özellikle ilçeye bağlı Zengen beldesi başta olmak üzere, bölgenin adeta kendiliğinden hayvancılık organize bölgesi haline geldiğini söyledi. Özgüven, "Bu tür hibelerden daha fazla sayıda işletmenin yararlanması gerekir. Amacımız, Ereğli bölgesini AB standartlarında kaliteli, yüksek verimli ve sürdürülebilir bir üretim üssü haline getirmektir.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı