Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği'nden küpeletme ve aşı uyarısı
Malatya Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği, Kuluncak ilçesinde yetiştiricilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Kuluncak Muhtarlar Derneği'nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili Yıldıray Yaşar, yetiştiricilerin hayvanlarını hastalık gelmeden aşılatması gerektiğini söyledi.

Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın ise yetiştiricilere teşvikler ve modern yetiştirme yöntemleri hakkında bilgi verdi. Yetiştiricilerden hayvanlarının aşılarını yaptırmalarını isteyen Akın, kulak küpesiz hayvanların küpelenmesine özen gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Artık bir işletmeden başka bir işletmeye hayvan geçişlerinde dahi sevk ve sağlık raporu aranacağını belirten Akın, yetiştiricilerden bu konuda duyarlı olmalarını istedi. Akın, şunları söyledi: "Aşılama kampanyası süresince tanımlanmamış tüm küçükbaş hayvanlar da küpelenerek kayıt altına alınacaktır. Koyun ve Keçi Türü Hayvanların Tescili Tanımlanması ve İzlenmesi Yönetmeliği uyarınca küpelenmemiş ve tanımlatılmamış koyun ve keçilerin işletme dışına çıkartılması hayvan pazarlarına ve mezbahalara götürülmesi yasaklanmıştır. Tanımlattırılmamış sığır, koyun ve keçilerin nakil sırasında yakalanması halinde en yakın kesimhanede kestirilip sahibine teslim edilecektir. Aynı zamanda küpeleme ve aşılama yapılmayan hayvanlar için teşvik kredileri ve hibe destekleri de verilmemektedir. Üreticilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması için küpelenmemiş ve aşısı yapılmamış küçükbaş hayvanlarını küpeletmeleri ve aşılarını yaptırmaları gerekmektedir.”
Yıldıray Yaşar ve İhsan Akın, yetiştiricilerin sorularını yanıtladı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı