Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları üretim lavanta

Bu haber kez okundu.

Küçükbaş Hayvancılıkta Yeni Dönem

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, yerli cinsi koyunları Dorper cinsi koyunla melezleştirecek. Amaç et ve süt ürünlerinde daha yüksek verim almak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'da düzenlediği basın toplantısında bakanlığın çalışmalarını anlattı.

Tükiye'de küçükbaş hayvan sayısının 32 milyonu aştığını söyleyen Eker, şimdi yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Eker, et ve sütte daha fazla verim almak için yerli cins koyunların Dorper cinsi koyunlarla melezleştirileceğini belirtti.

Bakan Eker, "Şimdi çeşit gelişimiyle ilgili bir proje hazırlıyoruz. Bu projeyle etçi bir ırk olan Dorper koyun ırkını yerli koyunlarla melezlenmesi ve bu bölgede bunun geliştirilmesi amaçlanıyor" dedi.

Projenin küçükbaş hayvancılığın yaygın olduğu birçok ilde hayata geçeceğini ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, şunları söyledi:

"Bu proje sadece burada değil, entegre bir proje olacak. Mesela Türkiye'nin batı illerinde de keçi varlığı çok olan veya koyunculuka daha yüksek miktarda süt alınan bazı illerde Denizli, Antalya gibi oralarda da işbirliği yapılmak suretiyle, elde edilecek sütlerin değerlendirildiği, yani sadece et koyunculuğu değil aynı zamanda ürün kapsayan bir proje düşünülüyor."
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı