Öne Çıkanlar e-fidancim Veysel eroğlu çiftçi kadınlar besi sığırı yetiştiriciliği vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

“Kurbanda hayvanlar eziyet görmeden kesilmeli“
Giresun Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Ayten Karaşin, kurbanlıkların kesimleri, kaçanların da yakalanmaları süreçlerinde hayvanlara yönelik uygulanan şiddetin hayvan haklarına aykırı olduğunu söyledi.

Karaşin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nın yine hayvan hakları ihlalleri altında geçtiğini belirtti. Gerek bayram, gerekse de bayram öncesi televizyonlarda kaçan veya kesimler sırasında birçok kurbanlık hayvana yönelik şiddet görüntülerinin yayınlandığını ifade eden Karaşin, bu duruma tepki gösterdi. Türkiye'de hayvanların korunmasına yönelik kanunun bulunduğunu aktaran Karaşin, "Ancak bu kanun uygulanmıyor. Hayvanların şiddet ve eziyet görmelerine yetkililerce adeta izin veriliyor." dedi.

Kurbanlıkların kesimleri, kaçanların da yakalanmaları süreçlerinde hayvanlara yönelik uygulanan şiddetin hayvan haklarına aykırı olduğunu vurgulayan Karaşin, şunları dile getirdi: "Televizyonlarda kesim sırasında hayvanlara yönelik çok büyük işkence ve şiddet görüntüleri yayınlandı. Yine kaçan hayvanlara da çok ağır işkenceler ve şiddetler uygulandı. Kanunlarla hakları korunan hayvanlar, büyük işkenceler ve şiddet görerek adeta acılar içerisinde kurban edildiler. Burada kanunlar uygulanmadı. Bu görüntüleri maalesef bizler çaresizlik ve acılar içerisinde izlemek zorunda kaldık. Yetkililerden de bu konuda tek bir ses çıkmadı. Adeta bu hayvanlara yapılanlar görmezden gelindi."

Karaşin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan, hayvan haklarının korunması için daha fazla çaba göstermelerini isteyerek, şöyle dedi:
"Biz hayvan severler olarak artık bu görüntüleri görmek istemiyoruz. İşkenceler altında ve şiddet görerek hayvanların kurban edilmelerini istemiyoruz."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,