Öne Çıkanlar e-fidancim paulownia ağacı fidanı tarım fuarı tarım vairo badem çeşidi

Bu haber kez okundu.

Kurbanlık Satıcıları Yağış Nedeniyle Zor Anlar Yaşadı
 Hatay'ın İskenderun ilçesine doğu ve güneydoğu illerinden gelen kurbanlık satıcıları şiddetli yağışlar nedeniyle zor anlar yaşadı. Çadırı olmayan kurban tüccarları, akşam saatlerinde yağışın aniden bastırması ve şiddetini arttırması ile ıslandı. Kurbanlık hayvanlar da yağışla birlikte sağa sola kaçışmaya başlayınca satıcıların telaşı ikiye katlandı.

İskenderun Tarım Müdürlüğü'ne ait tahaffuzhanedeki alana kurulan pazara getirilen kurbanlıkların büyük çoğunluğu çadır olmadığı için yağmurda ıslandı. Yatacak yer bulamadıkları için kurbanlıkların arasına kurdukları yatakta uyumaya çalışan satıcılar zor anlar yaşadı. Özellikle Şanlıurfa, Ağrı, Mardin ve Diyarbakır illerinden gelen satıcılar hayvanlarının soğuk kış şartlarında telef olmaması için yoğun çaba sarf etti.

İskenderun Belediyesi'nin gösterdiği alana çadır açtıklarını belirten satıcılar, tuvalet, olmadığını, gece yağmur ve soğuk kış şartlarında çok zor saatler geçirdiklerini ifade etti.

Şanlıurfa Viranşehir'den gelen Mustafa Taş adlı tüccar, kış şartlarında çok zor şartlarda İskenderun'a geldiklerini ve kurbanlıkları koyacak yer bulamadıkları için açık alanda büyük zorluk yaşadıklarını söyledi.

Ağrı Doğubeyazıt'tan gelen Mustafa Ülgen ise binlerce kilometre uzaktan gelerek kurbanlıklarını satmaya çalıştıklarını ancak çetin kış şartları ve yağışlar nedeniyle zor günler geçirdiklerini belirtti.

Diyarbakır ve çevre illerden gelen satıcılar da uzun yoldan geldikleri için hayvanlarının yorgun olduğunu ve yağmur ve çamurda hayvanların telef olma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığını ifade etti. Satıcılar ayrıca belediyeden çadır, yer tahsisi ve çevre temizliği konusunda taleplerinin de karşılanmasını istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,