Öne Çıkanlar erkunt traktör çit mazı yetiştiriciliği kırsal kalkınma yatırımları kemal cüce tarım begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Kurbanlıklar, Ruhsatlı Mezbaha, Kombinalar ile Geçici Kesim Yerlerinde Kesilecek
 Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık Manisa İl Müdürü Ömer Çelik, kurban kesim işlemlerinin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan ruhsat almış mezbaha ve kombinalar ile İl Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından belirlenen geçici kesim yerlerinde yapılabileceğini bildirdi.

Çelik, yaptığı açıklamada, büyük ekonomik değer taşıyan kurban derisinin, yüzme işlemi sırasında Zara görmemesi için bazı noktalara da özen gösterilmesi gerektiğini belirtti. Çelik, özellikle küçükbaş hayvanların yüzümü sırasında, yüzme bıçağının ancak gerektiği yerlerde ve zaruri hallerde kullanılması, bunun dışında, yumruk, başparmak ve el ayası ile yüzüm işleminin yapılmasını önerdi. Çelik, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi il genelinde gıda denetimlerinin de aralıksız sürdüğünü bildirdi. Çelik, gıda güvenliğinin sağlanması amacıyla il merkezi ve bütün ilçelerde en az iki kişiden oluşan denetim ve izleme ekiplerinin görev yaptığını ifade etti.

Ekiplerin denetimlerini aralıksız olarak rutin ve ihbara bağlı olarak sürdürdüğünü aktaran Çelik, "Bakanlığımızın denetim ve izleme programı gereğince kurulan Alo 174 Gıda Hattı'na 2011 yılında gerçekleşen 325 şikayetin 313'ü sonuçlandırıldı. Alo 174 Gıda Hattına yapılan ihbar ve şikayetlerle ilgili olarak il müdürlüğümüz tarafından 2011 yılı içerisinde yapılan denetimlerde 27 iş yerine 74 bin 711 lira idari yaptırım kararı uygulandı." dedi.

Çelik, tüketicilere, gıda maddesi satın alırken veya tüketirken gıda maddesi ambalajı üzerindeki son tüketim tarihine ve bakanlıktan izinli olup olmadığına dikkat etmeleri konusunda da uyarıda bulundu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,