Öne Çıkanlar çiftçi tarım kapanış fiyatı meyve ağacı budama ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Kuş gribi tatbikatı gerçeğini aratmadı
Hafta başından bu yana kuş gribi ile mücadele ve alınması gereken önlemler konusunda bilgilendirme programı yapılıyor. Programın 4. gününde saha tatbikat yapıldı. Tatbikat için hazırlanan senaryo gereği ekipler köye hareket etti. Kuş gribi ihbarının alınması üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, sağlık ve jandarma ekipleri köyün girişinde hazırlıklara başladı. Köyün giriş ve çıkışlarına 'Dikkat, bu köyde kuş gribi hastalığı vardır' tabelası konuldu. Özel kıyafetler giyen ekipler, köyün giriş ve çıkışlarında yerlerini aldı. Gelen araçlar jandarma tarafından durduruldu. Durdurulan araçlar ilaçlanarak dezenfekte edildi. Araçta bulunan şahıslara kuş gribi ile ilgili bilgiler verildi.
Köy giriş çıkışlarında bunlar yaşanırken uzman ekipler grip vakasının yaşandığı evlere hareket etti.
Canlı ve ölü hayvanlar özel çuvallara konularak itlaf edildi. İtlaf edilen hayvanlar, köyün dışında iş makineleriyle kazılan derin çukurlara gömüldü. Hayvanları itlaf edilen köylülerin zararının karşılanması için tutanak hazırlandı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği Su Ürünleri Şube Müdürü Erol Eser'in yönettiği tatbikat başarıyla sonuçlandı.Tatbikata katılan köylülerin rollerini başarıyla yerine getirmeleri dikkat çekti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı