Öne Çıkanlar yüksek planlama kurulu begonvil fidanı mikado kayısı abelya ağacı fidanı veteriner hekimleri birliği

Bu haber kez okundu.

Manavgat'ta kurban satış ve kesim yerleri belirlendi
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Kaymakam Emir Osman Bulgurlu başkanlığında toplanan Kurban Hizmetleri Komisyonu, kurbanlık hayvan satış ve kesim yerlerini belirledi. Buna göre, satışlar Çeltikçi köyü yol kavşağı ile Kavaklı mahallesindeki hayvan pazarında yapılacak. Çevre sağlığını korumaya yönelik ise kesimler ilçe merkezi, mezbahana, halk pazarı, eski balıkhane yeri, Uğur oto yıkama, Yunus Emre İlköğretim Okulu park yeri, çarşamba, perşembe ve cumartesi pazarlarında gerçekleştirilecek.
Özel besihane ve kurban kesim satış yerlerinin müracaat etmeleri halinde kurban kesim yerinin belirleneceği ifade edildi. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, kurbanlıkların Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından verilen Kurban Kesim Belgesi ile belediye tarafından izin verilmiş kişiler tarafından yapılacağını, kesim belgesi ve müsaade belgesi olmayanların kurban kesilmesine izin verilmeyeceğini kaydetti.
    Belediye mezbahası ve diğer toplu kesim yerlerinde kesimlerin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından görevlendirilecek veteriner hekimler kontrolünde yapılacağını belirten Bulgurlu, kesimlerin Hayvan Hakları ihlaline fırsat verilmeden ve hayvanın strese girmemesi için planlı ve dikkatli bir şekilde yapılması özen gösterilmesi gerektiğini ifade etti.
    Bulgurlu, kurban kesim ücretlerinin piyasa şartları da dikkate alınarak büyükbaş hayvanlarda kesme, derisini yüzme ve kabaca parçalama dahil 120, küçükbaş hayvanlarda ise 25 lira olarak belirlendiğini ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,