Öne Çıkanlar Gıda vairo badem çeşidi fakıbaba şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Manavgat'ta Sütün Litresi 6 Kuruş Zamlandı
Manavgat Süt ve Süt Ürünleri Üretici Birliği(MASÜB) Başkanı Bilal Ay, zam gerekçesinin büyükbaş hayvan girdi maliyetlerinin artması ve mevsime bağlı süt azlığını gösterdi. Antalya'nın ilçeleri içerisinde en fazla süt üretiminin yapıldığı yerin Manavgat olduğunu belirten Ay, ilçede günlük 40 ton süt üretiminin olduğunu kaydetti.

Günlük üretilen sütün 17 tonunun işlenmek üzere Manavgat dışına çıktığının altını çizen Ay, özel çiftliklerle birlikte bu rakamın 25 tona ulaştığını ifade etti. İlçede en fazla süt üretiminin yapıldığı köyü Yeniköy olduğunu anlatan Ay, köyde mevsimine göre 2, 5 ile 4 ton arasında sütün toplandığını kaydetti. Ay, "6 kuruş zamla sütün litresi 66 kuruşa yükseldi. Süt rekoltesi olarak en düşük dönem içindeyiz. Sütün mevsim olarak en fazla olduğu dönem mart ve nisan ayı." diye konuştu.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı