Öne Çıkanlar çiftçi Üretici eğitim tarım dr ahu pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Manyas'ta "Süt Ürünleri Festivali"

Manyas'ta "Süt Ürünleri Festivali"
BALIKESİR (AA) - Manyas ilçesinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Süt Ürünleri Festivali" kapsamında damızlık hayvan yarışmaları yapıldı.
Belediyenin hayvan pazarındaki yarışma, Veteriner Oğuz Şenol tarafından besicilere yönelik düzenlenen "Hayvan beslenmesinde karlılık" konulu panel ile başladı.
Ardından "görücüye" çıkan damızlık hayvanlar, Manyas İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ramazan Alan, Veteriner Hekim Yücel Erdoğdu ve serbest veteriner hekim Ridvan Özüak tarafından oluşan juri heyetiyle puanlarını aldı.
İnek dalında Orhan Altıncı, düve kategorisinde Tuncay Özcan, dana ve buzağı kategorisinde Mesut Yüce, koyun kategorisinde Doğan Kurt, keçi kategorisinde Recep Duran, koç kategorisinde Doğan Yüksel ve teke dalında Ahmet Efe Erdim'in hayvanları birinci gelerek, birer ton yem almaya hak kazanırken, yarışmada ikinci gelenlere 700, üçüncülere ise 400 kilo yem hediye edildi.
Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçin, festivalin amacının ilçede hayvancılığın daha da gelişmesini teşvik etmek olduğunu söyledi.
Gelecek yıllar da daha kapsamlı olarak bu yarışmaların devam edeceğini belirten Barçin, "İlçemiz süt ürünleri ile ünlü bu nedenle bizde belediye olarak bu ünümüzün dünyaya duyurulması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Bu arada gençlerimizin göç etmemesi için bu tür yarışmalar bizim için önemlidir." ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı