Öne Çıkanlar kefir Gıda aa tarım kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Matlı, 2015’te helal sertifikalı bir milyar adet yumurta üretimi hedefliyor
Bursa'da faaliyet gösteren Matlı AŞ, 2015’te helal sertifikalı bir milyar adet yumurta üretmeyi hedefliyor.

Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Özer Matlı, düzenlediği basın toplantısında dünya yem pazarının sürekli arttığını, Türkiye’de de yılda ortalama yüzde 20 düzeyinde büyüme yaşandığını söyledi. Geçtiğimiz aylarda yumurta için helal sertifikası aldıklarını hatırlatan Matlı, 2015’te bir milyon ton yem, bir milyar adet yumurta üretmeyi hedeflediklerini açıkladı. Matlı, “Son 12 yılda yüzde bin 66 oranında büyüme gösterdik, Türkiye’nin yem firması olduk.” dedi.

Özer Matlı, 1988 yılında başladıkları yem üretiminde geride kalan 24 yılda pazar paylarını sürekli olarak artırdıklarını belirterek, ülke genelinde 7 lokasyonda üretim gerçekleştirdiklerini ve yatırımlarının devam ettiğini söyledi. Matlı şunları kaydetti: “Yem üretimimiz 2015’ye yıllık bir milyon tona, 2020’de de yıllık 2 milyon tona çıkacak. Yumurtada ise 2015’de yıllık bir milyar adet, 2020’de de yıllık 2 milyar adede çıkacak. Bunu siz bayilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte gerçekleştireceğiz. Halen dağıtım teşkilatımızın ulaşamadığı boş bölgelerde bayilik ağımızı yaygınlaştıracağız. Dar bölgeli dağıtım modelini başarı ile uygulayan gıda grubumuzu, yumurta üretiminin artışına paralel olarak genişleteceğiz. Satış ve dağıtım teşkilatımızı yıllık bir milyon ton hedefine ulaşacak şekilde genişletecek ve güçlendireceğiz. Bayilerimize bölgesel ve dönemsel periyotlarla bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz. Dar bölgeli dağıtım modelinde, bölge içindeki tüketicilere erişme ve servis verebilme imkanlarımızı geliştireceğiz. Yem tüketen ya da tüketme ihtimali bulunan herkesin Matlı ve ürünlerinden haberdar olmasını sağlayacak kampanyalar yürüteceğiz. Tüketici eğitimlerini artırarak sürdürecek ve mevcut eğitim programlarının içeriğini zenginleştireceğiz. 'Yemcard' ve 'CRM' projeleri üzerinde uygulamalarımızı revize ederek yenilenmiş olarak devreye alacağız.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı