Öne Çıkanlar interfresh fuar chicago borsası bakan yardımcısı akif özkaldı hatay tarım fuarı ığdır pamuğu

Bu haber kez okundu.

Melikgazi Belediyesi, kurban satış ve kesim yerlerini belirledi
Kayseri Melikgazi Belediyesi, kurban satış yerlerini belirledi. Belediye, aynı şekilde kurban kesim yerlerini de belirleyerek vatandaşların bu alanları tercih etmesi uyarısında bulundu. Ana cadde ile sokak üzerinde kurbanlık satımı ile kesiminin yapılamayacağı bildirildi.
    Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her yıl olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi bütün tedbirleri aldıklarını ve nöbetçi birimler ile vardiya usulü çalışacak ekipleri arası koordinasyonun yapıldığını söyledi. Büyükkılıç, ilçe sınırları içerisinde 4 ayrı yerde satış ve 14 ayrı bölgede kurban kesim yeri tespit edildiğini ve bu yerlerde gerekli düzenlemelerin yerine getirileceğini belirtti. Büyükkılıç, bahçeli evi olanlar ile apartman sakinlerinin, bina bahçelerinde kurban kesebileceklerini ancak ana cadde ve sokaklarda kurban kesilemeyeceği kararının alındığına dikkat çekti.
    Başkan Memduh Büyükkılıç, kurban kesiminin bir ibadet olduğunu hatırlatarak, bu ibadetin nasıl ve ne şekilde yerine getirileceğinin zaten dinimizce tek tek belirtildiğini, belediye olarak da bu yönde tedbirlerin alındığını dile getirdi. Büyükkılıç, halkın rahat, temiz ve huzur içerisinde kurbanlarını kesebilecekleri ortamlar oluşturduklarını kaydetti.
    Melikgazi ilçesinde kurban satış merkezleri şöyle: Yıldırım Beyazıt Mahallesi 30 Ağustos Bulvarı Kum Ocağı, Osman Kavuncu Mahallesi Ahmet Gazi Ayhan Bulvarı üzeri, Yeniköy Mahallesi Taşlıburun Mezarlığı 2. kapı karşısı, İldem semti otobüs son durağı ile mezarlık arasındaki boş alan.
    Melikgazi ilçesindeki kurban kesim yerleri ise şöyle: Mimsin Kapalı Pazar, Keykubat Kapalı Pazar, Belsin Kapalı Pazar, Osmanlı Mahallesi Kapalı Pazar, Danişmengazi Kapalı Pazar, Selçuklu Mahallesi Kapalı Pazar, Kılıçaslan Mahallesi Kızılırmak Caddesi tenis kordu, Gökkent Mahallesi pazar yeri, Esenyurt Mahallesi kapalı pazar, Yeniköy Mahallesi kapalı pazar, Altınoluk Mahallesi kapalı pazar, İldem kapalı pazar, TOKİ kapalı pazar ve hürriyet pazarı alanları.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi