Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz biber yarışması manisa

Bu haber kez okundu.

Muş'ta Koyun ve Keçi Sayısını Tespit Çalışması Başlatıldı
Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, koyun ve keçi tespit çalışmalarını sürdürüyor. Muş İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü'nce 2011 yılı Anaç Koyun ve Keçi Desteklemesi kapsamında sayımların yapılacağı belirtildi. Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Müdür vekili Yasemin Kaymakçı, "2011 yılı Anaç Koyun ve Keçi Desteklemeleri ile ilgili il merkezinde Aralık ayı başından itibaren sayımlara başlanmıştır. Tespitler kapsamında 93 köy 175 bin 653 hayvan tespit edilmesi planlanmaktadır. İlimiz genelinde Aralık ayı boyunca yapılacak olan tespitlerde 3527 işletmede 452.732 küçükbaş hayvanın tespitini yapmayı hedefliyoruz." dedi.

İl genelinde tespitlere 1-31 Aralık tarihleri arasında devam edileceğini belirten Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Müdür Vekili Yasemin Kaymakçı, "Ayrıca, anaç manda desteklemesi kapsamında 01.01.2012 ile 15.01.2012 tarihlerinde tespit çalışmalarına başlanacaktır. Başvurular 30.12.2011 tarihine kadar devam edecek, anaç sığır destekleme tespitleri 15.01.2012 ile 30.01.2012 tarihleri arasında örnekleme usulü yapılacaktır." diye konuştu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı