Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi besi sığırı yetiştiriciliği bekir pakdemirli antalya fuar makam aracı

Bu haber kez okundu.

Nevşehir’de, 29 bin 644 küçükbaş hayvan aşılanacak
NEVŞEHİR (CİHAN)- Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Şahin, sonbahar dönemi aşılama kampanyasının il genelinde 05 Eylül- 05 Kasım 2011 tarihleri arasında küçükbaş hayvanların aşılanmasına devam edileceğini söyledi. Kampanyanın Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Avrupa birliği mali destekleri çerçevesinde yürütüldüğünü belirten Şahin, temel hedefin küçükbaş hayvanlarının küpelenerek kayıt altına alınması, veri tabanına kayıt edilmesi ve koyun-keçi vebası hastalığına karşı aşılanarak hastalığın ülkemizde kontrolünün ve yok edilmesinin sağlanması olduğunu ifade etti.

Koyun-keçi vebası aşılama kampanyası kapsamında Hayvan Hastalıkları ve Zararlıları ile Mücadele programı gereği, 29 bin 644 baş koyun ve kuzuya koyun-keçi vebası aşısı yapılacağını söyledi. Şahin, koyun-keçi vebasının, koyun ve keçilerde yüksek ateş, sindirim sistemi tahribatı, ishal ve pnömoniyle seyreden öldürücü ve bulaşıcı viral bir hastalık olduğunu kaydetti.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi