Öne Çıkanlar Gıda hayvancılık eğitim çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Nizip'te Dişi ve Gebe Hayvan Kesimi Yasaklandı
Nizip Gıda Hayvancılık ve Tarım Müdürü Ramazan Biricik, yaptığı açıklamada, Gaziantep Hayvan Sağlığı Zabıtası komisyonu kararı uyarınca, ülke ekonomisinde büyük öneme sahip olan hayvancılığı korumak ve tüketiciye iyi kalitede et ve et ürünleri sunabilmek amacıyla, ekonomiye ve hayvan potansiyeline büyük zararlar veren dişi ve gebe hayvan kesiminin belirli aylarda engellenmesi amacıyla, 1 Kasım 2011- 1 Nisan 2012 tarihleri arasında yasaklandığını belirtti.

Biricik, şunları kaydetti:

"Alınan karar ile birlikte belirtilen tarihler arasında ilçe genelinde gebe düve, ateşli hastalıklara yakalanan ve dişi hayvan kesimi yasaklanmıştır. Bu uygulamadaki amacın hem ülke genelinde hem de ilçemiz genelinde son zamanlarda küçük baş hayvan sayısındaki azalmadan dolayıdır. Bu nedenle bu tür kesimlerin yapılmaması ve damızlık hayvanların korunması açısından yasağa ilçe genelindeki ilgililerin uyması gerekmektedir. Aksi takdirde yaptığımız tespitlerde belirtilen hayvanların kesimine rastanılırsa karara aykırı hareketten dolayı ilgili kişilere ceza uygulancaktır.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı