Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı yüksek planlama kurulu hayvancılık eğitim begonvil fidanı

Bu haber kez okundu.

Saman Karaborsaya Düştü
Yusuf Kayacık, açıklamasının Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına karşı veya hükümete karşı tutum olarak algılanmasını istemediğini belirterek, “Tarım ve Hayvancılık adına son 15-20 gündür ne yazık ki çok üzgünüm. Aslında et fiyatlarının yüksekliği konusunda açıklama yapılacaktı. Etin fiyatı yüksek diye bu memlekette et ithal edildiği zaman yaptığımız açıklamada ‘Etin fiyatını düşürmek istiyorsanız, yem ve gübre ithal edelim’ demiş ve girdilerin düşürülmesini istemiştim. Mazottan, elektrikten ÖTV almayalım dedim. Ama o süreçte bunları dinletemedik ve zincirin en sonundaki eti ithal ettik” dedi.

Şu anda saman karaborsası yani, kaba yem olarak tabir edilen samanın balyasının 13 TL’ye kadar yükseldiğini dikkat çeken Kayacık, “Samanın balyası 13 lira, kilosu ise 60 krş. Aynı saman geçen yıl bu sıralarda balyası 4,5 lira kilosu 23 kuruştu. Balyası 13 liradan kilosu 60 kuruştan satılan saman şuanda yok ve karaborsa” diye konuştu.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,