Öne Çıkanlar Gıda eğitim hayvancılık çiftçi trakya

Bu haber kez okundu.

Samsun’da küpesiz hayvan kalmayacak
Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, kulak küpesi olmayan her yaştaki büyükbaş ve küçükbaş hayvanları küpeleme kampanyası başlatıldığını belirterek, yıl sonuna kadar il genelinde küpesiz hayvan kalmayacağını söyledi. Hayvanlarını küpelemeyenlere çeşitli cezalar öngördüklerini açıklayan Güven, haziran ayından sonra 20 günlükten büyük küpesiz hayvan bulunduranlara, hayvan alım ve satımlarını bildirmeyen yetiştiricilere 593 TL para cezası verileceğini kaydetti. Ayrıca küpe takılmamış hayvanın, kendisine ait olduğunu ispat edemeyen yetiştiricilerin hayvanları kaçak kabul edilip, savcılığa suç duyurusunda bulunulacak.

    Küpeleme kampanyasıyla ilgili bilgi veren Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, yetiştiricilerin kulak küpesiz hayvanlarından dolayı mağdur olmaması için il genelinde küpeleme çalışmalarına başladıklarını hatırlattı. Haziran ayına kadar ildeki büyükbaş, aralık ayı sonuna kadar da küçükbaş hayvanların tamamını küpeleyeceklerini söyleyen Güven, sözlerini şöyle sürdürdü:

    “Bu amaçla ilçe müdürlüğümüzde görevli personel, köylerimizi dolaşarak küpesi bulunmayan büyükbaş ve küçükbaş hayvanları küpeleyerek kayıt altına alacak. Kulak küpesiz hayvanı bulunan yetiştiricilerimizin de ileride mağdur olmaması için bağlı bulundukları ilçe müdürlüklerine müracaat ederek veya köylerine gelen ekipleri takip ederek bu uygulamayı yaptırmaları gerekmektedir.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı