Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz biber yarışması manisa

Bu haber kez okundu.

Sertifikalı arıcılık kursları başlıyor
Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Arı Yetiştiriciliği Kursları' güz dönemi eğitimleri başlıyor.

        Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Çelik, kursun 1 Ekim itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirileceğini söyledi. Çelik, şu bilgileri verdi: “Kurs süresince katılımcılara, arı ırkları, bal üretimi, arı ürünleri üretimi, ana arı yetiştiriciliği, ballı bitkiler, gezginci arıcılık, koloni bireyleri ve düzeni, mevsimsel bakım ve kışlatma, arı hastalıkları ve organik arıcılık konularında teorik bilgiler verilecek. İki hafta sürecek olan kurslarda ayrıca arı kolonileri üzerinde yapılan uygulamalarla da konuların pekiştirilmesinin sağlanacak.”

        Kurslar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü Arıcılık Birimi elemanlarından Dr. Veteriner Hekim Figen Kütükoğlu ile mühendis Mehmet Ayağ ve teknisyen Mustafa Çitrazoğlu tarafından verilecek.
Kurs bitiminde yapılacak sınav ile kursiyerlere sertifikaları teslim edilecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı