Öne Çıkanlar fakıbaba vairo badem çeşidi Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Sertifikasız Veterinerler Muayene Yapamayacak
Bu değişikliğe göre 'hizmet içi eğitim sertifikası' olmayan veteriner hekimler klinik açamayacak.

Bursa Veteriner Hekimler Odası (BVHO) Başkanı Sinan Sağlam, AB uyum yasaları kapsamında yapılan yönetmelik değişikliği hakkında meslektaşlarını bilgilendirdi. Sağlam, yeni yönetmeliğe göre sadece 'hizmet içi eğitim sertifikası' olan veteriner hekimlerin klinik açabileceklerini belirterek, "Kliniği olan veteriner hekimler ise iki yıl içinde sertifika almak mecburiyetindeler" dedi.

BVHO olarak üyelerinin mağdur olmaması için hemen harekete geçtiklerini söyleyen Sinan Sağlam yeni yönetmelik hükümlerine göre oda olarak hemen bir kurs düzenlediklerini ve ilk etapta 50 üyelerinin kursa başvurduğunu belirterek, "Eğitim süresi ilk defa klinik açacaklar için 20 saat, kliniği olanlar içinde 10 saat olarak belirlendi" şeklinde konuştu.

Sağlam, veteriner hekimlerin toplum sağlığı açısından kilit role sahip olduklarına da vurgu yaptı. Sağlam, "Bizler hayvan sağlığının yanında hayvani ürünlerin işlenmesinde de rol oynuyoruz. Bu yüzden mesleki birikim ve tecrübelerimizi daha üst seviyelere ulaştırmak istiyoruz. Bu da ancak eğitimle gerçekleşir. Hizmet içi eğitimler ile mesleki birikimlerimizi daha da artacak ve hizmet kalitemiz üst seviyelere ulaşacaktır" dedi.

Öte yandan bir hafta devam eden seminerde Prof. Dr. Metin Petek, Prof. Dr. Nurettin Çelimli, Prof. Dr. Ebru Yalçın, Prof. Dr. Özgür Özyiğit ve BVHO Başkanı Sinan Sağlam ders verdi. Seminer sonunda veteriner hekimlere sertifikaları verilirken talep gelmesi halinde kursun yeniden açılacağı belirtildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı