Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Su maymunu bilimsel araştırma için Kırıkkale’ye götürüldü
EDİRNE (CİHAN)- Türkiye’de ilk kez canlı olarak bulunan su maymunu bilimsel araştırma için Kırkkale Üniversitesi’ne götürüldü.

Geçtiğimiz günlerde Meriç Nehri üzerinden sınırı geçerek Türkiye’ye giriş yapan su maymunu, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün arazisine girdi. Görevliler tarafından fark edilen fare familyasının en büyük türü olarak bilinen su maymunu koruma altına altına alındı. İl Çevre ve Orman Müdürlüğü Yabani Hayvan Barınağı’na alınan iri kemirgen üzerinde bilimsel araştırmalar yapan Kırkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’ne Biyoloji Bölümü’ne haber verildi. Bunun üzerine Yrd. Doç. Dr. Nahit Pamukoğlu ile birlikte bir ekip Edirne geldi. Hazırlanan özel bir kafese alınan su maymunu Kırıkkale’ye doğru yola çıkarıldı.

Nahit Pamukoğlu, su maymunlarının doğu ve batı türlerinin karşılaştırması konusunda bilimsel araştırmalar yaptıklarını belirterek, Türkiye’de ilk kez canlı olarak bulunan hayvanın araştırmalarına kolaylık sağlayacağını söyledi. Doğu ve batı popülasyonları arasındaki farkı tespit etmeye çalışacaklarını kaydeden Pamukoğlu, “Bununla birlikte vücut yapısı ve kafatası büyüklüğü, iskelet bakımından farklılık var mı bunun karşılaştırmasını yapmak. Tüm amacımız bu.” dedi. 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,