Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Süt Üreticileri Birliği süt fiyatlarına tepkili
Besiciler, saman ve yem fiyatları yükselmesine rağmen süt fiyatlarının düşük kalmasına tepki gösterdi.

        Bursa Keles Süt Üreticileri Birliği Başkanı Raşit Kolay hayvancılıkla uğraşan vatandaşların süt fiyatlarının düşüklüğünden şikayetçi olduğunu söyledi. Saman ve yem az olduğu için fiyatlarının arttığını belirten Kolay, "Bundan dolayı yem ve saman alamayan üreticilerimiz hayvancılığı yavaş yavaş bırakmaya başladı.’’ dedi. Kolay, samanın kilosu 0,65 kuruş ve yemin kilosu 0,85 kuruş olduğu bir ortamda süt fiyatının 1 TL’nin altında olmaması gerektiğini vurguladı. Sütün kilosunun 0,70 kuruş olduğunu hatırlatan Kolay, hayvancılıktan bir gelirlerinin olmadığını ifade eden bazı üreticilerin hayvan kesimi yaptığını aktardı.

        Bursa Keles Süt Üreticileri Birliği Başkanı Raşit Kolay, "Süt ineklerin bıçağa gitmesi, yarın süt sıkıntısı yaşanacağını, hayvancılığın alt tabanı olan üreticilerimizin bitme noktasına geldiğini gösteriyor. Bu bizim için acı bir kayıptır. Dolayısıyla da hayvancılığa rağbet azalmaktadır. Bu durum süt ve et üretimini de etkilemektedir. Hayvancılığın yavaşlamaması gerek, saman ithalatının bir an önce gerçekleşmesi gerek." ifadesini kullandı. Raşit Kolay, yem ve samanın fiyatının arttığı bir dönemde üreticilerin zarar etmemesi için sütün fiyatının da artması gerektiğini sözlerine ekledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı