Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı ayçiçeği zararlıları kredi borçları tarım bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Süt üreticilerinin sorunları masaya yatırıldı
AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Cem Zorlu ile Ereğli Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürü Özkan Özgüven, hayvan yetiştiricileri ve yetiştirici örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldi, sorunları dinledi.

Ereğli İlçe Gıda ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü'nde yapılan görüşmeye, Konya Damızlık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız, Ereğli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Serinkaya, Ereğli Merkez ve Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ercüment Sarıkafa ve yetiştiriciler katıldı.

Kooperatif Başkanı Ercüment Sarıkafa, özellikle kaba yem konusunda sıkıntı çektiklerini, yem maliyetleri yüksek olduğu için damızlık hayvanların kesime gönderildiğini ifade etti. Konya Damızlık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız ve Ereğli Süt Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Serinkaya ise Ereğli Şeker Fabrikası'nda üretilen pancar küspesinin gerçek yetiştiricilere daha düzenli ve planlı bir şekilde verilmesinin kaba yem sıkıntısının çözülmesinde etkili olacağını anlattı.

AK Parti Konya Milletvekili Prof Dr. Cem Zorlu, önümüzdeki günlerde bakanlığı ziyaret edip sorunların giderilmesi ve en aza indirilmesi konusunda gereken adımların atılacağını söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı