Öne Çıkanlar Gıda fakıbaba vairo badem çeşidi şiddetli yağış ağaç budaması

Bu haber kez okundu.

Süte de Hile Karıştı
Son dönemde sağlığa faydası açısından tavsiye edilen ve inek sütüne göre yüksek fiyattan satılan keçi sütünde hileli karışım yoluyla sahtecilik yapıldığı iddia edildi.

İzmir Keçi ve Koyun Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer, piyasada keçi sütünden yapıldığı öne sürülen ürünleri karşılayacak miktarda süt üretiminin olmadığını, hileli karışımın (tağşiş) kaçınılmaz olduğunu açıkladı.

Keçi sütünün, inek sütüne göre daha pahalı olduğunu söyleyen Türer, "Bu da fırsatçıların iştahını kabartıyor" dedi.

KIŞIN KEÇİ SÜTÜ DİYE SATILAN, NE SÜTÜ?

Türer, şöyle devam etti:

"Peynir çeşitlerinde inek, koyun ve keçi sütlerinin karışımı doğaldır. İnsanlar keçi peynirini, gıda maddesi; keçi sütünü, şifa olarak tüketir. Peynir, yoğurt gibi ürünlerde karışım, ambalajda belirtildiği sürece yapılabilir ama birçok kişi keçi sütünü bebekleri için alıyor. Böyle bir üründe karışım yapmak, insafsızlık. Keçi sütünün olmadığı kış döneminde dahi keçi sütü satılıyor. Bu ürünlerde inek sütünün içinde az oranda keçi sütü bulunuyor"

KEÇİ SÜTÜ AROMASI KULLANIYORLAR

Keçi sütünün tadını bilenlerin, inek sütünden farkını ayırt edebileceğini ancak keçi sütü aroması kullanılması halinde bunun da mümkün olamadığını söyleyen Türer, tüketicilere "Dikkatli olun" çağrısı yaptı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı