Öne Çıkanlar hayvancılık çiftçi tarım yetiştiricilik kursu meyve ağacı budama

Bu haber kez okundu.

Tavuk eti üretimi arttı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2012 yılı Haziran ayına ilişkin, “Kümes Hayvancılığı Üretim İstatistikleri”ni açıkladı.

Buna göre, tavuk yumurtası üretimi Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 0,4, bir önceki yılın aynı ayına göre de yüzde 17,3 arttı ve 1 milyar 198 milyon 820 bin olarak gerçekleşti. Tavuk yumurtası sayısı geçen yılın Haziran ayında 1 milyar 21 milyon 721 bin düzeyinde bulunuyordu.

Kesilen tavuk sayısı Haziran ayında, Mayıs ayına göre yüzde 2,4 azalırken, geçen yılın Haziran ayına göre yüzde 7,7 oranında arttı. 2011 Haziran'da 87 milyon 141 bin düzeyinde olan kesilen tavuk sayısı, bu yıl Haziran ayında 93 milyon 834 bin seviyesine çıkmış oldu.

Tavuk eti üretimi ise Haziran'da, bir önceki aya göre yüzde 2,7 azaldı, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8,5 arttı. Geçen yılın Haziran ayında 145 bin 92 ton olan tavuk eti üretimi, bu yılın aynı ayında 157 bin 406 ton oldu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı