24 Haziran 2017 Cumartesi

Türkiye’nin beyaz et üretiminin yüzde 25’i Manisa'dan

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Türkiye’nin toplam beyaz et üretiminin yüzde 25’inin Manisa’da yapıldığını söyledi. Bu oranın Uşak'la birlikte yüzde 30’u geçtiğini kaydeden Berber, Ege Bölgesi’ndeki beyaz üretiminin de...

28 Aralık 2012 Cuma 13:43
Bu haber 5771 kez okundu
Türkiye’nin beyaz et üretiminin yüzde 25’i Manisa'dan
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Türkiye’nin toplam beyaz et üretiminin yüzde 25’inin Manisa’da yapıldığını söyledi. Bu oranın Uşak'la birlikte yüzde 30’u geçtiğini kaydeden Berber, Ege Bölgesi’ndeki beyaz üretiminin de yüzde 50’yi geçtiğini belirterek, “Onun için Manisa’nın tarım şehri olması özelliğini dikkate almamız ve ona göre desteklememiz gerekiyor.” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Milletvekili Berber, Manisa’nın sanayinin yanısıra bir tarım şehri olduğunu ifade etti: “Tarımda Türkiye’nin ilk beş ili arasında. İhracatıyla, kendine has ürünleriyle tarımda söz sahibi. Zeytin üretiminde, 18 milyon ağaçla birinci sırada. Sadece Akhisar ilçemizde 10 milyonun üzerinde zeytin ağacı bulunuyor. Zeytinciliğin önemli bir kısmı, damlama sulamayla yapılıyor. Üreci, teşviklerden yararlandı ve kaliteli zeytin üretiyor.”

Bu sene tarlada üretilen zeytine destek verileceğine inandığını söyleyen Recai Berber, "Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Zeytinyağındaki desteğin, doğrudan doğruya sofralık zeytine de prim şeklinde destek verilmesi için uğraşıyoruz. Zeytinyağında ise litre başına desteği 70 kuruşa çıkardık. Ambalajlı ihraç edilen zeytinyağının tonunda bin 200 lira ayrıca destek var.” şeklinde konuştu.
Haber Kaynağı: Cihan Haber Ajansı
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV