Öne Çıkanlar mikado kayısı Gıda lavanta yetiştiricilliği çit mazı fidanı dikimi ayçiçeği yetiştiriciliği

Bu haber kez okundu.

Türkiye’nin beyaz et üretiminin yüzde 25’i Manisa'dan
AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Türkiye’nin toplam beyaz et üretiminin yüzde 25’inin Manisa’da yapıldığını söyledi. Bu oranın Uşak'la birlikte yüzde 30’u geçtiğini kaydeden Berber, Ege Bölgesi’ndeki beyaz üretiminin de yüzde 50’yi geçtiğini belirterek, “Onun için Manisa’nın tarım şehri olması özelliğini dikkate almamız ve ona göre desteklememiz gerekiyor.” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Milletvekili Berber, Manisa’nın sanayinin yanısıra bir tarım şehri olduğunu ifade etti: “Tarımda Türkiye’nin ilk beş ili arasında. İhracatıyla, kendine has ürünleriyle tarımda söz sahibi. Zeytin üretiminde, 18 milyon ağaçla birinci sırada. Sadece Akhisar ilçemizde 10 milyonun üzerinde zeytin ağacı bulunuyor. Zeytinciliğin önemli bir kısmı, damlama sulamayla yapılıyor. Üreci, teşviklerden yararlandı ve kaliteli zeytin üretiyor.”

Bu sene tarlada üretilen zeytine destek verileceğine inandığını söyleyen Recai Berber, "Bunun için çalışmalarımız devam ediyor. Zeytinyağındaki desteğin, doğrudan doğruya sofralık zeytine de prim şeklinde destek verilmesi için uğraşıyoruz. Zeytinyağında ise litre başına desteği 70 kuruşa çıkardık. Ambalajlı ihraç edilen zeytinyağının tonunda bin 200 lira ayrıca destek var.” şeklinde konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı