Öne Çıkanlar teknoloji çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği Gıda can erik

Bu haber kez okundu.

Türkiye'nin yılanları çalınıyor!
Türkiye’de yılanlar üzerine ihtisas yapan Yrd. Doç. Dr. Dinçaslan “Özellikle son altı ayda ’şeritli’, ’vagner’ ve ’Kafkas engereği’ ile Kafkas ve Urfa yılanları, yabancılar tarafından toplanıp ya da parayla toplatılıp yurtdışına kaçırılmaktadır” dedi. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Foça Müdürü olarak görev yapan Sinop Üniversitesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Dinçaslan, canlı hayvan kaçakçılığının başında özellikle pet değeri olmayan semenderler, kaplumbağalar, bukalemun gibi kertenkeleler ve yılanların geldiğini vurguladı:

“Ülkemizde yaklaşık 52 yılan türü yaşıyor. Bu türlerden 34’ü zehirsiz, beşi yarı zehirli ve 13’ü de zehirlidir. Zehirli yılanların 12 türü engerekgiller ailesine ait. Ülkemizde yaşayan tek kobra türü, Şanlıurfa ve Kilis’ten kayıtlanan Mısır kobrasıdır. Son yıllarda özellikle güzel renk ve desenlerinden, seyrek bulunuşlarından veya gramı binlerce dolara satılan zehirlerinden dolayı şeritli engerek, vagner engereği, Kafkas engereği gibi birçok engerek türü yabancılar tarafından toplanıp ya da parayla toplatılıp yurtdışına kaçırılıyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,