Öne Çıkanlar çit mazı fidanı dikimi çit mazı yetiştiriciliği teknoloji can erik gelin duvağı fidanı

Bu haber kez okundu.

Yozgat’ta kurban pazarı kurulmaya başladı
Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte Yozgat'ta da kurban pazarı kurulmaya başladı. Yozgat Belediyesi'ne ait canlı hayvan pazarına gelen üreticilerin bir kısmı kurbanlıklar için çadırlarını kurup, hayvanlarını yerleştirirken, bazıları da çadır kurma çalışmalarını sürdürüyor.

Sorgun Babalı köyünden 15 büyükbaş kurbanlık hayvan getiren Ahmet Köksal isimli besici, çadırlarını kurup müşteri beklemeye başladıklarını söyledi. Köksal, "Bu yıl kurban fiyatlarında geçen yıla oranla pek bir artış söz konusu değil. Elimizde bulunan kurbanlığımızdan şu an en küçüğü 3 bin 500, en büyüğünü ise 8 bin 500 TL olarak belirledik. Ancak pazar daha oluşmadı. Fiyatlar pazarın oluşması ile biraz daha netleşir." dedi.

Merkeze bağlı Bişek köyünden gelen Şahin Çağlar isimli besici 25 büyükbaş kurbanlık hayvan getirdiğini belirterek, "Her yıl kurbana 20-30 büyükbaş hayvan beslerim. Biz geçimimizi hayvancılık yaparak sağlıyoruz. Şu an kurban pazarında kurduğumuz çadırda kurbanlıklarımızı satışa çıkardık. Bugün sabah gelmeme rağmen iki kurbanlığımı tanesini 5 bin liradan sattım. Diğerler kurbanlıkları da bir haftaya kadar satacağımı düşünüyorum. Biz besiciler olarak kurbanlık fiyatlarını ucuz buluyoruz. Fakat alıcılar da pahalı buluyor. İnşallah iki taraf için de hayırlı pazarlıklar olur." diye konuştu.

Pazara gelen vatandaşlar ise kurban pazarının tam kurulmadığını, buna rağmen fiyatların geçen yıla oranla biraz yüksek olduğunu ifade etti.
Yozgat canlı hayvan pazarında kurbanlık fiyatları, büyükbaşlarda 3 bin 500 TL ile 8 bin TL arasında değişirken, küçükbaşlarda ise 500 lira ile 750 lira arasında satışa sunuluyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,