Öne Çıkanlar fakıbaba tarım ve orman bakanlığı badem fidanı trakya muğlada yağmur

Bu haber kez okundu.

ZMO: İthal saman hayvancılık politikasının iflası demektir
Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Bursa Şube Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Aksoy, canlı hayvan, et ve kurbanlık ithal ettiklerini hatırlatarak, "Şimdi de ot ve saman ithal edeceğiz. Bu durum ithalata dayalı hayvancılık politikasının iflası demektir." dedi.

        Oda binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Aksoy, mera alanlarının kaybına tepki gösterdi. Aksoy, "Yapılan ithalatın amacının tüketiciye ucuz ve kaliteli et sağlamak olduğu iddia edilmesine karşılık yurt dışından 3. sınıf et ithal edildi. Tüketici, yurt dışından kilosu 8 liradan ithal edilen eti 24-25 liradan tüketmek zorunda kaldı. Kısacası et ucuzlamadı. 1935 yılından bu yana mera alanlarının yaklaşık 4'te 3'ü kaybedildi. Bu azalışta meraların bitkisel üretime açılmaları yanı sıra erken ve aşırı, başka bir deyişle denetimsiz ve bilinçsiz otlatmanın rolü büyüktür." dedi.

        Sorunun çözümünün ithalatı teşvik eden politikalar yerine akılcı bir politikayla Türkiye'nin tarım potansiyelini değerlendirerek üretimi desteklemekten geçtiğini kaydeden Aksoy, ayrıca araziyi suyla buluşturarak suyu verimli kullanmak gerektiğini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı