Öne Çıkanlar akif özkaldı vairo badem çeşidi mustafa kemal atatürk adana tarım fuarı palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Iğdır’da ’süper domates’ hasadı başladı

Iğdır’a bağlı Oba köyünde karpuz, kavunun yanı sıra sofralık domatesin de hasadına başlandı.

Iğdır merkeze bağlı Oba köyünde yaşayan ve ’örnek çiftçi’ olarak bilinen Alican Akçan, yetiştirdiği sofralık domatesin hasadına başladı. Akçan, bu sene domatesin az ekilmesinden dolayı iyi para ettiğini belirtti. Akçan, "Bu yıl domates az ekildiği için güzel para ediyor ve çiftçinin yüzü gülüyor. Domatesin az ekilmesinin sebebi biraz da mazotla ilgili. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına önerimiz, traktör sahiplerine ve çiftçilere bir adet mazot kartı verilse ve o kart sayesinde belirli bir bedel karşılığında çiftçi mazot alsa çok iyi olur. Zaten Türkiye dünyanın en güzel ve verimli topraklarına sahip. Kendim de örnek çiftçi olduğum için kaç gün önce karpuz hasadını bitirip domates hasadına başladık. Geçen sene bir kasa domates 1,5 TL olduğu için çiftçi tarlada bırakıyordu. Bu yıl kasası 30 TL olduğu için çiftçinin yüzü gülüyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından ricamız çiftçiyi mazot ve gübreyle desteklesin" dedi.

Bu yıl elde ettikleri domates veriminin çok iyi olduğunu belirten Gül Akçan, "Bu sene domates hasadı çok iyi ve inşallah böyle devam eder" şeklinde konuştu.

Iğdır’da üretilen domatesler Ağrı, Kars, Van ve Erzurum’a gönderilerek şehir ekonomisine katkı sağlanıyor.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,