Öne Çıkanlar kefir tarım aa Gıda kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Avcılar’da çocuklar doğa sevgisiyle büyüyor

Avcılar Belediyesi Çocuk Dostu Belediyecilik kapsamında uyguladığı faaliyetlerine bir yenisi daha ekledi. Baharın gelmesiyle birlikte Avcılar Belediyesi tarafından Merkez Mahallesi Selahattin Müzeyyen Kaçaker Anaokulu bahçesine çiçek tohumu ve fidan dikilerek çocukların eğitimlerini yeşil alanlarda gerçekleştirilmesi sağlandı.

Başkan Handan Toprak’ın ’Önce İnsan’ sloganıyla yola çıkarak belediyecilik faaliyetlerini yürüten Avcılar Belediyesi, kentte yaşayan çocukların eğitimine ve yaşam alanlarına hizmet ediyor. Eğitim konusunda, Avcılar Belediyesi Başkanlığa bağlı müdürlükler koordineli bir şekilde çalışarak ortaya çıkan sorunların hızlıca çözülmesini sağlıyor. Park ve bahçe onarımı, ilk ve orta okulda fiziki imkânların iyileştirilmesi de bu çalışmalardan biri.

Baharın gelmesiyle birlikte Avcılar Belediyesi’ne bağlı ekipler Merkez Mahallesi’nde Müzeyyen Kaçaker Anaokulu bahçesine doğa sevgisi aşılamak amacıyla, çiçek ve fidan dikimlerini çocuklarla birlikte yaptı. Çocukların, daha iyi bir ortamda eğitim alarak, doğaya saygı içeresinde büyümesi sağlanıyor. Başkan Toprak’ın göreve geldiği zaman kurduğu çocuk kulüpleri, alanında uzman eğitimci kadrosuyla kurulan çocuk evleri ve kent evleri, eğitimde fırsat eşitliğine yönelik çalışmalar yürüterek, aynı zamanda gelecekte Avcılar’ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmeyi amaçlıyor.

Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, "Çocuklarımızın ve kent sakinlerinin her zaman daha yeşil bir ortam da yaşamasını sağlamak için yaptığımız çalışmalarda önceliğimiz sosyal belediyecilik faaliyetleridir. Çocuklarımızın hak etiği bir ortamda fırsat eşitliği içinde büyümesini sağlamaktır. Bathone Arkeoda Park bu projelerden birisi, burada ileride çocuklarımız için hem büyük bir park hem de sosyal tesis olacak şeklinde planladık. İstanbul’un en büyük sosyal ve fiziki parkını inşa ederek bu projeyi hayata geçirmeyi amaçlıyoruz. Bu yapılan işlerin hepsi insan ve doğa odaklı projelerdir. Anaokulunda eğitim gören yavrularımıza başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı