Öne Çıkanlar paulownia ağacı fidanı en verimli badem fındık türk veteriner hekimliği birliği yüksek verimli badem çeşitleri

Bu haber kez okundu.

Kahramanmaraş'ta "Tarla Günü"

Kahramanmaraş'ta "Tarla Günü"
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "Kurutmalık Sarılop" incir hasadı için "Tarla Günü" düzenlendi.
Türkoğlu ilçesi Kılılı Mahallesi'nde düzenlenen "Tarla Günü" programında, kentte ilk defa üretilen "Kurutmalık Sarılop inciri" tanıtıldı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu, programda yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'ın iklimi, toprak yapısı Türkiye'nin özel ve ender yerlerinden bir tanesi olduğunu söyledi.
Kahramanmaraş bölgesinde kurutmalık incir üretiminin daha önce yapılmadığını ifade eden Emuralioğlu, şunları kaydetti:
"5 yıl önce Kılılı mahallemizde daha çok ihracata yönelik olan Sarılop incir ilgili bir bahçe kurduk. Bu kurduğumuz bahçemizde çiftçimiz artık hasadını yaptı. Ürününü ticari olarak satmaya başladı. Bu bahçede yaptığımız Sarılop incir denemesinin sonuçlarını çiftçilerimizle paylaşarak yeni kurulacak bahçelerde bu tip kurutmalık incirin ticareti olarak bölgemize girmesini sağlamak istiyoruz."
________________________________________

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,