Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi abelya ağacı fidanı çiftçi kütahya vişne meyvesi çit mazı fidanı dikimi

Bu haber kez okundu.

Karaman’da genç çiftçiler, koyunlarını teslim aldı

Karaman’da Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 20 çiftçiye, 740 baş Akkaraman ırkı koyunları törenle teslim edildi.

Koyun dağıtım töreninde konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Özçalık, Tarımsal nüfusun gençleşmesi ve ülkenin kalkınmasında büyük öneme sahip olan proje kapsamında 2016 ve 2017 yıllarında Karamanda toplam 256 çiftçinin genç çiftçi projesinden yararlandığını ifade etti. Projenin 2018 yılında da devam edeceğini belirten Özçalık, "Genç Çiftçi Projesinde 256 genç çiftçimizin projesi kabul edilerek 7 milyon 680 bin TL destekleme ödemesi yapıldı. Bu kapsamda 2017 yılı genç çiftçi başvurularında hak sahibi olan ve küçükbaş hayvan destekleme konusunda hibe projesi onaylanan il merkezinde 10, Ayrancı’da 4, Sarıveliler’de 4, Kazımkarabekir’de 1, Başyayla’da 1, Ermenek’te 1 olmak üzere toplam 20 genç çiftçiye 35’er adet koyun ve 2’şer adet koç olmak üzere 740 adet Akkaraman koyununu bugün teslim ediyoruz” dedi.

Özçalık, genç çiftçi projesi kapsamında teslim edilen koyun ve koçların genç çiftçilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diledi.

Yapılan konuşmalardan sonra çiftçilere koyunları teslim edildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,