Öne Çıkanlar üretim tarım paulownia ağacı fidanı çit mazı fidanı dikimi çit mazı fidanı

Bu haber kez okundu.

KOP’tan Kırıkkale tarımına 720 bin destek

Kırıkkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sırrı Yılmaz, Kalkınma Bakanlığı Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında Kırıkkale’den 4 tarımsal projenin 720 bin lira civarında desteğe hak kazandığını söyledi.

Delice ve Yahşihan İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerince hazırlanan ve kabul gören KOP Tarımsal Eğitim ve Yayım ve Kırsal Alan Mali Destek Projeleri ile ilgili sözleşmeler imzalandı. Uygulanması düşünülen 2 bitkisel üretim ve 2 hayvansal üretim projesinin her biri için açılış seminerleri ve çeşitli eğitimler düzenlenecek. Hayata geçirilecek 4 projeye dair çalışmaların yakın dönemde başlaması bekleniyor.

Projeler ile ilgili bir değerlendirmede bulunan İl Müdürü Sırrı Yılmaz, “İlimizin KOP kapsamına alınmasıyla birlikte hayvancılık ve tarımsal üretim alanında gelişmeleri sağlamak amacıyla gerek bitkisel üretim gerekse hayvansal üretim alanlarında KOP desteklerinden maksimum derecede faydalanmayı amaçlıyoruz. Hazırlanan Bitkisel Üretim Projelerinde amacımız, bölgemizde önemli geçim kaynağı olan bağcılığın verimliliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar yaparak yaygınlaştırılması ve bu proje ile İlimizi bağcılıkta bir cazibe merkezi haline dönüştürülmesi amaçlanmaktadır. Hayvancılık Temelli Projelerimizdeki amacımız, bölgemizde üretilen çiğ sütün sağlıklı şartlarda üretiminin sağlanması ve süt üreten işletmelere pazarlamasının sağlanması alt yapısının oluşturulması amaçlanmaktadır" şeklinde konuştu.

Yılmaz, KOP tarafından desteklenecek projelere ayrılan destek bütçesinin toplam 719 bin 778 lira olduğunu belirterek bunun Kırıkkale çiftçisine hayırlı olmasını diledi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,