Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Çiğ Sütte Antibiyotik Kalıntısı ve Önemi toplantısı

Kırklareli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, Kofçaz ilçesinde Çiğ Sütte Antibiyotik Kalıntısı ve Önemi konulu toplantı düzenlendi.

Gıda ve Yem Şube Müdür Vekili Taner Akçakaya, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü Veteriner Hekimleri Mustafa Karataş ve Orhan Biricik’in katıldığı, aynı şubeden Veteriner Hekim Filiz Sezer’in "Çiğ Sütte Antibiyotik Kalıntısı ve Önemi" konusunda sunum yaptığı toplantı, Kofçaz ilçesindeki süt üreticilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantıda sunum yapan Veteriner Hekim Filiz Sezer, Kofçaz ilçesindeki yetiştiricilerimize bilinçli antibiyotik kullanımı, antibiyotikli sütlerin tüketilmemesi, çiğ sütte oluşabilecek antibiyotik kalıntılarının insan sağlığı üzerine etkileri ve sütten elde edilen ürünlerde meydana gelebilecek olumsuzluklar ile ilgili bilgiler aktardı.

Toplantıda ayrıca, şube müdürleri ve veteriner hekimler, üreticilerin aklına takılan diğer konularla ilgili sorduğu soruları cevapladı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,