Öne Çıkanlar tarım besi sığırı yetiştiriciliği Adilcevaz chicago borsası fındık fiyatları arttı

Bu haber kez okundu.

Öğrenciler okulda kurulan kümeste yumurta üretiyor

Kırşehir’in Kaman ilçesinde, Tarım Lisesi öğrencileri, okul bünyesinde yaptıkları kümesle yumurta üretimi yapıyor.

Teorikte aldıkları bilgiyi pratikte de geliştiren öğrenciler, uygulama alanı olan kümeste 200 tavuk besliyor.

Hayvan Yetiştiriciliği ve Hayvan Sağlığı dersi kapsamında kümes oluşturulan okulda öğrencilerin iyi yetişmesinin yanında organik yumurta üretimi yapılarak piyasaya sunulması hedefleniyor.

Türk Telekom Osman Kulaksız Tarım Meslek Lisesi Müdürü Sinan Yılmaz,kendi imkanları ile okula kümes yaptıklarını söyledi.

Yılmaz, "Kendi imkanlarımızla 50 metrekarelik alana kümes yaptık. 200 yumurta tavuğu aldık. Amacımız; hem organik yumurta üreterek piyasaya daha sağlıklı yurta tedarik ederek aynı zamanda da öğrencilerimizin kaliteli yetişmesini sağlamaktır"dedi.

Türk Telekom Osman Kulaksız Tarım Meslek Lisesi öğrencisi Figen Bıyık ise bu projenin kendileri için bir avantaj olduğunu belirtti. Bıyık, hayvan bakım ve beslemesini öğrendiklerini ise şöyle anlattı:

"Derslerde gördüklerimizi bu proje sayesinde burada uygulamalı olarak öğreniyoruz. Okulumuzda bulunan bu kümeste hayvanların bakımını ve beslenmesini yapıyoruz. Ayrıca ilaçlama ve kontrolleri de burada sağlıyoruz” dedi.

Projeye katkı sunan Onur Beydüz ise okul yemekhanesinde proje ile birlikte daha fazla taze tüketeceklerini belirtti. Okulda öğrencilerin eğitimleri proje ile kazanımlarının unutulmaması gerekliğini ise Okul Müdür Yardımcısı Alper Kızıl, uygulama alanı olan okulda unutmayacaklarını ifade etti.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi